Nemačka fondacija za životnu sredinu (Deutsche Bundesstiftung Umwelt – DBU) dodeljuje stipendije za praksu ili istraživački boravak u trajanju do dvanaest meseci u organizacijama u Nemačkoj – univerziteti, instituti, ministarstva, nevladine organizacije. DBU program stipendija podržava najširi spektar struka pri čemu predlog projekta mora biti u oblasti zaštite životne sredine, ekologije, održivog razvoja, klimatskih promena ili obnovljivih izvora energije.

Ciljna grupa:

• master diplomci, ali da je diploma stečena u poslednje tri godine ili master studenti pri kraju studija ili studenti doktorskih studija
  • građani Srbije sa stalnim prebivalištem u Srbiji
  • sa znanjem engleskog i/ili nemačkog jezika

Početak stipendije: 01.02.2020. godine (1. mesec boravka je u Osnabruku i podrazumeva učenje nemačkog jezika na potrebnom nivou, upoznavanje nemačke kulture, izlete + max. 11 meseci u dogovorenoj organizaciji)

Visina stipendije: 1.250 evra + zdravstveno osiguranje

Dokumenta potrebna za online prijavu na konkurs:

• biografija
  • predlog projekta (do 3 strane sa opisom problema, metodologijom rada i očekivanim rezultatima)
  • kopija diplome overena kod sudskog tumača na nemačkom ili engleskom jeziku
  • pismo preporuke od univerzitetskog profesora
  • sertifikat ili potvrda o znanju engleskog i/ili nemačkog jezika