У петак, 30.12.2022. крај године обележен је свечаним Колегијумом. Уз најлепше жеље за наступајуће празнике, колегама који су били најуспешнији у протеклој години одато је признање.

Студенти су својим гласовима одлучили да:

• На узорку од 123 студента са оценом 9,96 најбољи сарадник у 2022. години је Милица Ранковић, истраживач сарадник са катедре за Хидробиологију и заштиту животне средине. Честитамо Милици, а Департман је награђује котизацијом з анаучни скуп по њеном избору у 2023. години.
  • На узорку од 591 студента, са оценом 9,93 најбољи наставник у 2022. години је доц. др Младен Хорватовић са катедре за Зоологију.

На основу информација са сервиса Kobson, SCOPUS и осталих:

• Истраживачка група која је објавила највећи број радова у претходној години, је поново група коју води професор др Анте Вујић.
  • Истраживач са највећим бројем (девет) публикованих радова у 2022. години је професор др Анте Вујић.
  • Из групе наставника и истраживача у научном звању у часопису са највећим IF у претходној години, рад је објавио професор др Петар Кнежевић са катедре за Микробиологију (часопис Journal of Biomedial Sciences IF=771). Морамо да истакнемо да је дуго прво место држао рад објављен у часопису Sceince of the Total Environment IF =10,754, чији је аутор проф. др Душанка Цвијановић.
  • Као први коаутор у научном звању а објавио рад у часопису са највећим IF=7,666 издвојила се научни сарадник др Драгана Самарџија Ненадов.
  • Из групе истраживача у сарадничким звањима у настави и науци, рад са највећим IF у 2022. години, објавила је асистент Исидора Старовлах са катедре за Физиологију животиња (Cells, IF=7,666). Честитамо Исидори, и њу Департман је награђује котизацијом на одабраном научном скупу у 2023. години.
  • Млади сарадник који је објавио рад из докторске дисертације као први аутор у часопису са највећим IF у 2022. години су овога пута два истраживача сарадника Милош Аврамов са Катедре за биохемију, молекуларну биологију и генетику, и Дамир Гаврић са истим IF=6,064 са катедре за Микробиологију и њих Департман је награђује котизацијом з анаучни скуп по збору у 223. години.
  • Према извору SCOPUS, наставници на ДБЕ који су имали највећи број цитата током 2021. године су проф. Зорица Свирчев и проф. Анте Вујић који су награђени универзитетском наградом за најцитираније наставнике у својим областима.

А када је рад студената у питању признање за постигнут успех добили су:

• за Прву годину студија: Оливера Бакурси, са ст. програма дипломирани биолог за просечну оцену 10.00.
  • за Другу годину студија: Михајло Милић и Реља Васиљевић, са ст. програма дипломирани биолог за просечну оцену 10.00.
  • за Трећу годину студија Давид Фиц са ст. програма мастер професор биологије за просечну оцену 10,00
  • за Четврту годину студија и успешно завршене студије на ст. програму дипломирани биолог модул молекуларни биолог Луна Рачић и Никола Алексић са ст. програма дипломирани биолог за просечну оцену 10.00