Дана 18. марта 2023. године, у својој 58. години, преминуо је др Владимир Ранђеловић, редовни професор Природно-математичког факултета Универзитета у Нишу: дипломирани биолог, магистар биолошких наука и доктор биолошких наука, професор ботанике, екологије биљака и фитогеографије.

На нашем Факултету је дипломирао на групи дипломирани биолог 1988. године као 764. студент од оснивања студија, као један од најбољих студената, у току похађања четврте године студија. Животни и радни век посветио je истраживачком и научном раду, едукацији студената и усавршавању младих истраживача. Професор Ранђеловић је један од оснивача студија биологије и екологије на Природно-математичком факултету у Нишу, наставник на многим високошколским установама у земљи и окружењу, члан Академијског одбора за изучавање флоре и вегетације САНУ., главни и одговорни уредник часописа Biologica Nyssana. Заједно са својим оцем радио је на упознавању и зближавању ботаничара у Србији и региону, традиционално организујући препознатљиви Путујући симпозијум – Симпозијум о флори југоисточне Србије и суседних подручја. Један је од најбољих флориста и фитоценолога у Србији, изузетан колега и одани и искрени пријатељ наше куће.