Делегација Кинеске Академије Пољопривредних наука, Институт за воћарство и цвећарство, и амбасаде Народне Републике Кине посетила је Департман за биологију и екологију УНСПМФ 27. јула 2023. године.

Делегацију је примио директор департмана проф. др Горан Аначков. Састанку су присуствовали и проф. др Зорица Свирчев, др Зорана Бановачки, др Милица Рат и Јован Пешканов, као и др Татјана Марковић, научни саветник и др Жељана Пријић, научни сарадник са Института „Јосиф Панчић“.

Сусрет је уприличен ради јачања сарадње две институције, које су 2020. године потписале Меморандум сарадње. Као резултат објављени су и први заједнички научни радови. Научници са нашег Департмана су до сад већ реализовали научне активности у проучавању врста рода Paeonia са распрострањењем у Србији, а активна сарадња се наставља у наредном периоду разменом младих научника и наставника. Циљ је у будућности развити заједничке научне пројекте и унапредити постојеће активности у истраживању дивљих сродника гајених биљака.