Трг Доситеја Обрадовића 2, 21000 Нови Сад 021/458-988 021/450-620 ћирилица | latinica

Лабораторија за анатомију и морфологију биљака

Предмет истраживањаЧлановиАктуелни пројектиОпремаСарадњаКонтакт особа

Истраживачки рад групе за Анатомију и морфологију биљака усмерен је на област функционалне анатомије биљака, где посебно место имају испитивања структурних адаптација биљака на услове специфичних станишта и дејство фактора спољашње средине. Компаративна морфо-анатомска истраживања различитих систематских група биљака спроводе се у циљу разјашњавања таксономске проблематике, као и утврђивања степена сродности у оквиру група. Ради се и на истраживању структурних карактеристика биљних органа гајених биљака (индустријских и крмних биљака, житарица, воћарских и повртарских врста) и њихових сродника, у циљу утврђивања карактеристика које се могу користити у селекционом и оплемењивачком раду. Део истраживања је усмерен и на испитивања структурних карактеристика лековитих биљака, као и утицаја тешких метала на структурно-физиолошке карактеристике вегетативних органа гајених биљака и врста које се сматрају перспективним за фиторемедијацију терена контаминираних тешким металима.

Photo of Др Јадранка Луковић
Др Јадранка Луковић редовни професор
021/485-2662 021/450-620
Photo of Др Лана Зорић